Robert Plant vierailee Primal Screamin ensi vuonna ilmestyvällä studioalbumilla. Legendaarinen Zeppelin-solisti laulaa vieläpä useammallakin raidalla. Plant ja Primal Scream tekivät yhteistyötä The Lord Is My Shotgun -kappaleen myötä jo vuonna 2002.
Mojo-lehdelle haastattelun antanut Plant kertoo muutenkin omista tuntemuksistaan laulamisen suhteen.
– Haluan edelleen esiintyä ja laulaa, mutta ainakaan tällä hetkellä en halua aloittaa omaa yhtyettä tai sitoutua kokonaisen levyn tekemiseen. On paljon kiinnostavampaa tehdä yhteistyötä mielenkiintoisten artistien ja yhtyeiden kanssa, laulaja kertoo.
Led Zeppelinin paluuhan tyrehtyi juuri Platin haluttomuuteen tehdä enemmän keikkoja. Yhtye esiintyi Lontoon O2 Areenalla joulukuussa 2007 ja comeback-huhut velloivat valtoimenaan hyvinkin pitkään, mutta laulajan mieli ei kuitenkaan muuttunut.