Nyt olisi pohjattomat taskut omaaville tönöä tarjolla – Bon Jovi kauppaa kerrassaan hulppeaa New Jerseyn kotiaan

23.7.2019 12:35

Vaikka Bon Jovin edellinen studioalbumi kantaakin This House is not for Sale -nimeä, sama toteamus ei päde nokkamies Jon Bon Jovin New Jerseyssä sijaitsevaan kartanoon. Navesink-joen rannalla nököttävä asumus on nimittäin laitettu nyt myyntiin.

Asumus kätkee sisäänsä kaikkiaan kuusi makuuhuonetta, yhdeksän kylpyhuonetta sekä 1672 neliötä elintilaa. Rakennus on valmistunut vuonna 1999 ja sen suunnittelusta vastaa Robert A.M. Stern.

Talo on varusteltu muun muassa hissillä, elokuvateatterilla, henkilökunnan tiloilla kuin naisille ja miehille suunnatuilla pukeutumishuoneillakin. 6 hehtaariselta pihalta löytyy puolestaan lämmitetty uima-allas, pubi(!), kolmen makuuhuoneen ulkorakennus sekä äänitysstudioksi muokattu talli.

Hintaa koko komeudella on 20 miljoonaa dollaria, eli noin 17,8 miljoonaa euroa. Huh heijaa. Mikäli tilitä kuitenkin löytyy katetta tai yhteydet paikalliseen pankinjohtajaan ovat kunnossa, voit käydä katsastelemassa lisätietoja kohteesta täältä.

Alla muutamia valikoituja kuvia kämpästä ja sen pihapiiristä.