Entinen Oasis-kitaristi ja biisintekijä Noel Gallagher on lopen kyllästynyt Foo Fighters -kippari Dave Grohlin kommentointiin.
Grohl on jo vuosien ajan kannustanut julkisesti Gallagherin veljeksiä tekemään sovinnon ja kokoamaan Oasisin rivit uudelleen.
Vanhempi Gallagher tuuletti tuntojaan Glastonburyn jälkeen Matt Morganin podcastissa.
”Törmäsin itse asiassa Daveen [Grohl]”, Gallagher kertoo. ”Hän oli metrin päässä minusta kun katsoin LCD Soundsystemin keikkaa, ja hän majoittui samassa hotellissa kuin minäkin. Haluaisin hänen vain pitävän turpansa tukossa Oasiksesta. En puhu hänen kanssaan. Minulla ei ole enää aikaa tuolle koko vitun jengille.”
”Minulla ei ole hänelle vittuakaan sanottavaa”, Gallagher lisää ja viittaa sitten pikkuveljeensä Liamiin: ”Hän on joka tapauksessa penskamme kavereita.”
