No nythän olisi tarjolla mielenkiintoista keikkaa tarjolla lokakuun lopulle!
Lempäälän Ideaparkin Bläk Boksissa järjestetään nimittäin lauantaina 28.10. It’s Heavy -hyväntekeväisyyskonsertti, jonka tuotto lahjoitetaan Mielenterveyden keskusliitolle. Kattauksesta löytyy Peer Günt, Transworld Identity, Spiritus Mortis sekä ensiesiintymisensä tekevä Popedan Ajajat.
Hetkinen, Popedan Ajajat?
Kyseessä on nettitietojen perusteella neljän Popedasta tutun rumpalin – Kari ja Kai Holmin, Arska Rautajoen sekä Lacu Lahtisen – muodostama uusi kokoonpano. Luvassa on siis ainakin kannujen pauketta koko rahan edestä.
”Siitä tulee hauskaa”, toimituksen tavoittama Lacu Lahtinen toteaa. ”Kaikkien rumpaleiden omalta ajanjaksolta soitetaan biisit. Ja tietty jos joku haluaa kattauksen nähdä uudemman kerran niin ei muutakuin tilaamaan. Soitan myös Transworld Identity -keikan Bläk Boxissa lauantaina.”
Lisätiedot löydät tapahtuman Facebook-sivuilta.
Konsertti on K18.