Holmala Tampereen autioilla kaduilla – Ensinäytössä Vähän niinku onnellinen -video

Video kuvattiin ohjaajan uudella puhelimella.
3.6.2020 11:23

Tamperelaisen Vesa Holmalan kipparoima Holmala-yhtye julkaisi hiljattain uuden Sakar-albuminsa. Nyt levyltä löytyvälle Vähän niinku onnellinen -kappaleelle on julkaistu tuore musiikkivideo, joka kuvattiin koronan autioittamilla Tampereen kaduilla.

”Kuvaaja/ohjaaja Antti Väre soitti mulle, että voidaanko sittenkin kuvata musavideo kännykällä. Hän sanoi ostaneensa uuden sellaisen ja haluaisi testata sitä. Hetken mietin, että mitähän tästä tulee, mutta luotin Antin visioon ja ammattitaitoon. Hyvähän siitä sitten tuli ja kyllä tätä kelpaa esitellä. Seassa on mun vanhoja lapsuusajan valokuvia, koska VHS-nauhat eivät enää olleet käyttiskamaa”, artisti kommentoi.

Holmala juhlisti uutta levyään taannoin myös nettikeikan merkeissä. Livestriimin tallenne on edelleen katsottavissa täällä.