Hanoi Rocks ottaa mallia Sentencediltä, ja julkaisee uransa päätteeksi Buried Alive -nimellä siunatun dvd:n.
Hanoi Rockshan päätti toimintansa kahdeksaan loppuunmyytyyn Tavastian-keikkaan viime keväänä ja marraskuun puolivälissä ilmestyvän dvd:n liveosuus sisältääkin orkesterin viimeisen, peräti kaksi ja puoli tuntia kestäneen keikan kokonaisuudessaan. Mukana on 32 biisiä. Paketti sisältää myös kuvagallerian viimeisten keikkojen huippuhetkistä sekä dokumentin bändin viimeisen viikon valituista yksityiskohdista.
Muun muassa Ektro Rekords– ja Circle-yhteyksistä tunnetun Jussi Lehtisalon johdattama Lusiferiinin armosta -yhtye julkaisee puolestaan debyyttinsä. Mukana ovat myös Tuomas Laurila ja Eetu Henttonen. Nuolee-ensilevy saapuu markkinoille 4. marraskuuta.
– Lusiferiinin armosta on syntynyt kotimaisista (PMMP, Laivue, Mana Mana, Viisikko, Bingo Wings jne.) sekä ulkomaisista vaikutteista (No Trend, Circle X, Fucked Up, Scratch Acid, Flipper jne.) sekä innostuksesta "ei-niin-huoliteltuun" ilmaisuun. Yhtyeen tavoitte on olla keikkailematta ja tehdä vähintään toinen albumi vieläkin romuluisemmalla tuotannolla, Lehtisalo kuvailee.