Uniklubilla on pitänyt kevätkaudella kiirettä keikkapuolella. Maaliskuussa julkaistiin albumi nimeltä 8 (joka on vähemmän yllättäen myös yhtyeen kahdeksas levy), ja sen myötä orkesteri on kiertänyt ristiin rastiin Suomea fanikuntaa viihdyttämässä. Kiertueen antia esitellään Sabotaasi-biisiin tehdyn videon avulla, ja tämä kuvaelma saa nyt ensi-iltansa Soundin sivuilla. Katso ylempää!
”On ollut siistiä soittaa uutta levyä ihmisille sekä huomata, kuinka jengi on ottanut albumin hienosti vastaan. Muutama keikka soitetaan vielä tämän albumin tiimoilta ennen kesän rientoja”, Uniklubin keulakuva Jussi Selo kirjoittaa tiedotteessa.
Nämä mainitut viimeiset keikat soitetaan 5.5. Salon Rock Hotelissa, 26.5. Seinäjoen Rytmikorjaamolla ja 27.5. Jämsän Pikiksessä. Sabotaasi-videon on ohjannut, kuvannut ja leikannut Timo Lepistö, kuvauksesta vastaa Anthony Putkonen.